Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlama

Latince centi(yüz) ve pedis(ayak) kelimelerinden oluşan, çok hızlı hareket edebilen, uzun bedene sahip, eklembacaklılar şubesine ait bir çok bacaklılar sınıfı. İri çeşitleri zehirlidir, bir çoğu dişleri küçük olduğundan dolayı deriyi delemez, Antarktika dışında her yerde yaşayabilirler. Arılarda olduğu gibi şahdamar, göz gibi organlar korunmalıdır, ısırılan bölgeye buz konulmalıdır. Boyları 1 mm ile 30 cm arasında farklılık gösterir. Akrep, örümcek, küçük böcekleri yiyerek yiyecek ihtiyacını karşılar.
Daha yavaş ve zararsız olan çöpçül kırkayaklarda her boğumda iki çift bacak varken, çıyanlarda bir çift bacak olması ikisini birbirinden ayırt eder. Etçil beslenen kırkayakların irileri utangaç olsalar da tehdit esnasında ısırabilmesine karşın diğer kırkayaklarsa genel olanın aksine sokmaz ya da ısırmaz, dokunulduğunda veya tehlike hissedince hemen kıvırılıp ölü taklidi yapar, bazı dev kırkayak türlerinin kitinli derisinden tehlike anında kıvrılınca salgıladığı zehir nedeniyle ezilmesi alerjilere sebep olabilir.

Görüntüleri etçil bir böcek olan çıyanlara çok benzediği için böcek ilaçlama firmalarına sık sık kırkayak ilaçlama talepleri gelmektedir. Hemen hemen aynı metodlar kullanılıyor olsa da kırkayak ilaçlama çok daha hafif ürünlerle yapılabilecek bir işlemdir. İnsan sağlığının riske atılmaması için daha hafif kimyasal maddelerin kullanımının seçilmesi tavsiye edilmektedir.

Usta İlaçlama tüm İstanbul’da sizlere en sağlıklı ve etkili şekilde destek olur, evinizi kimyasallarla doldurmaz. Çıyan (kırkayak) ilaçlama ve mücadelesinde Usta İlaçlama 20 yıldır hizmet vermektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Kırkayak İlaçlama
WhatsApp
💬 WhatsApp
Merhaba 👋 Size yardımcı olabilir miyiz?

Sorununuzu çözmek için şimdi mesaj gönderin.

Tel: 0542 308 76 76
Hemen Ara...